Blogg
Oppgradering og Antibak!
Hurra! Min opplevelsesdag nr to er gjennomført. Og gode nyheter: Jeg er blitt “oppgradert” til eget do på rommet. Utfordringen med det er at jeg må sove i min egen urinlukt. Så det er herved offisielt. Jeg foretrekker luksus. Dette er for spartansk og for stor overgang. Når det er sagt – jeg ville ikke vært det foruten og jeg blir her enda 4 dager. Tror jeg tralllala.
Årsaken til det er min meditasjonsguru. Jeg har hatt ”nirvana” opplevelsen jeg aldri kunne drømt om, og det etter første dag. Vi er bare to på kurset – noe som gjør det intimt. I dag har vi hatt 6 timers meditasjon og samtaler. En del mer enn vi skulle men når man ikke forstår reglene og vil gjerne være ”flink pike”, da blir det lengre enn først antatt
Jeg er ikke akkurat den store meditatøren, og jeg forsto ikke at man kunne åpne øynene når han bruker gonggongen sin. Så der satt jeg til han rusket i meg. To timer i meditasjon… Vi skulle hatt 21 minutter. Etter det STO jeg i meditasjon i 1 time. Hver celle i meg verket – og det var deilig.
Jeg er mest overrasket over (foruten sanitærforholdene) hvor utrolig tillitsfull de er her. Jeg har enda ikke funnet en minibank som virker. Så enn så lenge gir yogaguruen meg penger til øl og mat. Ikke si at det er til øl da. Vi skal spise ren mat – (dvs se kjøkkenet) og ikke drikke alkohol. Jeg tror at et par øl kan drepe de bakteriene jeg får i meg. Fordelen med å bo særdeles spartansk er at det er ”no way” jeg kommer til å gå på vekten og føle meg overspist (slik jeg ofte gjøre på fine hoteller med alt inkludert). Kokte grønnsaker, en ananas, en bolle ris, 2 øl er alt jeg har følt meg i stand til å spise.
Lykkelig over at jeg i alle fall tok med en antibak fra Norge så skal nok dette gå bra. Antibak blir nå fast på pakkelista hvor enn jeg drar! Jeg digger pakkelister og tror jeg får det bedre om jeg husker alt jeg trenger med meg. Nå som jeg oppgraderer lista min, har du et tips? Hva er ditt MUST HAVE med på tur?
Takk for du leser bloggen, og digger du å lese så trykk liker da vel.
Klem Gry
Naboen har det verre enn meg!